TERMY UNIEJÓW

W dniu 22 października 2019 roku uczennice z klas: 3td, 2ta, 1tcp, 1ag poznały zdrowotne właściwości basenów termalnych w Uniejowie. Pobyt w kompleksie termalno-basenowym zasilanym leczniczą solanką termalną dostarczył dziewczynom  niezapomnianych wrażeń odprężył i dodał  energii.

 

ZAMOŚĆ 2019/2

W dniach 21-22 października 2019r. kolejna grupa uczniów ZSU odwiedziła leśniczówkę w okolicach wsi Zamość. W wycieczce wzięli udział uczniowie z klasy: 2td. Uczestnicy imprezy turystycznej poznawali walory pobliskiej okolicy podczas rajdu pieszego. W programie  znalazły się: zwiedzanie romańskiej świątyni w Kotłowie, prokatedry kościoła polskokatolickiego, seria wykładów o regionie, jego mieszkańcach, historii, przyrodzie, wykopaliskach archeologicznych, Chopinie i jego pobycie w okolicy, wykłady leśniczego o specyfice pracy w lesie, rajd nocny do nieczynnej stacji kolejowej w Namysłakach, obowiązkowe wieczorne ognisko oraz nauka i trening strzelecki.

 

ZAMOŚĆ 2019/1

W dniach 17-18 października 2019r. odbyła się wycieczka regionalna do położonej w okolicach wsi Zamość leśniczówki-kwater myśliwskich. W wycieczce wzięli udział uczniowie ZSU z klas: 3c, 3tc, 4tc, 4td którzy poznawali walory pobliskiej okolicy.  W programie imprezy znalazły się np. 25 km rajd pieszy po okolicy, zwiedzanie romańskiej świątyni w Kotłowie, prokatedry kościoła polskokatolickiego, seria wykładów o regionie, jego mieszkańcach, historii, przyrodzie, wykopaliskach archeologicznych, codziennym życiu mieszkańców, wykłady leśniczego o specyfice pracy w lesie, rajd nocny do nieczynnej stacji kolejowej w Namysłakach, obowiązkowe wieczorne ognisko. Wycieczka ma charakter cykliczny i stale rozwija się o nowe elementy.

 

58 OGÓLNOPOLSKI RAJD „JESIEŃ CHOPINOWSKA”

W dniu 15 września 2019 roku uczniowie Naszej Szkoły z klas: 1cp, 1bp, 1tcp, 3tc, 4tc uczestniczyli w 58 Ogólnopolskim Rajdzie „Jesień Chopinowska”. Celem rajdu było upamiętnienie pobytu Fryderyka Chopina w Antoninie, rozpowszechnienie walorów turystyczno-krajoznawczych Południowej Wielkopolski, stworzenie uczestnikom warunków czynnego wypoczynku i rekreacji oraz realizacja hasła Turystyka dla wszystkich”. Na metę rajdu, która znajdowała się na terenie parku pałacowego w Antoninie dojechaliśmy trasą rowerową przez Janków Przygodzki, Trzcieliny, Dębnice, Ludwików. Do Ostrowa wróciliśmy trasą wiodącą przez Ludwików, Dębnice, Górecznik, Przygodzice Janków Przygodzki pokonując 44 kilometrową trasę rajdu.

 

WYCIECZKA W PIENINY

W dniach 27-29 maja 2019r. odbyła się wycieczka turystyczno-krajoznawcza w Pieniny i nad Zalew Czorsztyński. W imprezie turystycznej wzięła udział klasa:1ta-25uczniów. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Krakowa: Zamku na Wawelu, Starego Miasta, murów obronnych wraz z Barbakanem oraz Kościoła Mariackiego, spływ Dunajcem, wejście na najwyższy szczyt Pienin- Trzy Korony, zwiedzanie zamku w Niedzicy oraz unikalnego zabytku wpisanego do rejestru UNESCO- drewnianego kościółka w Dębnie Podhalańskim.
Uczniowie mieli okazję poznać walory przyrodnicze, kulturowe, turystyczne jednego z najpiękniejszych regionów Polski. Nocleg nad brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego z widokiem na Tatry, regionalne jedzenie gospodarzy i wieczorne mecze siatkówki dopełniały całości wycieczki. Uczniowie wykazali się dobrymi humorami, organizacją oraz przezwyciężyli wiele trudności i przeciwności losu.

 

WYCIECZKA JEZIORAK 2019

W dniach 24-27 kwietnia 2019r odbyła się wycieczka turystyczno-krajoznawcza nad Jezioro Jeziorak leżące na Pojezierzu Iławskim. Jeziorak to najdłuższe jezioro rynnowe w Polsce o dł.27,4km, otoczone pięknymi lasami, ciekawymi zamkami. Celem wycieczki było poznanie przyrody, historii, ludzi zamieszkujących ten  obszar. Uczniowie w drodze nad Jeziorak poznali miejsce i historię śmierci J. Popiełuszki nad Wisłą/Jeziorem Włocławskim, zwiedzili zamek krzyżacki w Brodnicy. Ciekawym punktem wycieczki okazało się zwiedzanie Iławy z przewodnikiem miejskim Panem Darkiem, który swą wiedzą, charyzmą oraz miłością do rodzinnego miasta zaciekawił uczniów. Innymi elementami wycieczki było zwiedzanie zamku w Malborku, ruin pałacu  w Kamieńcu -miejscu zamieszkania Napoleona z Marią Walewską, wizyta w cerkwi grekokatolickiej w Iławie, zwiedzanie z przewodnikiem pięknego zamku w Radzyniu Chełmińskim. Ciekawym elementem było poznanie domu i okolicy  w której mieszkał pisarz Z. Nienacki autor książek dla dorosłych i młodzieży, serii przygód Pana Samochodzika. Obecny właściciel domu Pan Bogusław ciekawie opowiadał o twórczości Z. Nienackiego, zaprosił uczniów do zwiedzania swojej stadniny koni. Okolice Jezioraka to również Grunwald-miejsce wielkiej bitwy. Uczniowie wzięli udział w lekcji historii na miejscu bitwy. Pobyt nad Jeziorakiem musi się wiązać z prawdziwym poznaniem jeziora. Można zrobić to jedynie poprzez rejs jachtem, który przy słonecznej pogodzie ukazał piękno okolicy. Wycieczkę uzupełniały codzienne wieczorne ogniska z dużą dawką humoru i uśmiechu, mecze siatkarskie, treningi biegowe, instruktarz zachowania się na jachcie i jeziorze,  popisy gry na  gitarze, występy wokalne oraz wariacje kulinarne gospodarzy.

 

 

WYCIECZKA DO TORUNIA

W dniu 14 listopada 2018r. klasa 1a zwiedzała Toruń.Celem wycieczki było poznanie zespołu staromiejskiego miasta, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO w 1997r. Jednym z najciekawszych miejsc Torunia jest dom Mikołaja Kopernika, w którym uczniowie poznali realia epoki oraz życie i odkrycia wielkiego astronoma.
Toruń to miasto znane z wytwarzania pierników, uczniowie jednal aby złamać schemat wzięli udział w warsztatach wytwarzania lizaków. Smak samodzielnie wykonanych lizaków długo pozostanie w pamięci, tak jak jesienny Toruń i spacer nad Wisłą.

 

WYCIECZKA DO ŚWIDNICY

W dniu 19 pażdziernika 2018r. grupa 24 uczniów z klasy 1ta udała się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą na Dolny Śląsk. Pierwszym etapem wycieczki był Kościół  Pokoju w Świdnicy. To ciekawy obiekt wpisany od 2001r. na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest obecnie największym kościołem zbudowanym w systemie szachulcowym w Europie mogącym pomieścić ponad 7000 osób.  Ponadto w  Świdnicy uczniowie wdrapali się na 58m wieżę ratuszową, aby lepiej obejrzeć to ciekawe miasto.
Drugim etapem wycieczki był Kompleks Włodarz.Tu, na północno-wschodnim zboczu góry, w latach czterdziestych II wojny światowej Niemcy rękami tysięcy więźniów budowali podziemny obiekt, największy ze znanych obecnie w Górach Sowich. Prawdopodobnie obiekt miał być tajną fabryką broni atomowej,biologicznej lub tajnymi laboratoriami chemicznymi. Uczniowie podczas zwiedzania z przewodnikiem mieli okazję poznać tajemnice  tego podziemnego systemu tuneli wydrążonego w skałach na głębokości ponad 50m. Doświadczyli niesamowitej lekcji historii oglądając w podziemnym kinie film o losach Kompleksu RIESSE i jego części Kompleksu Włodarz. Część tuneli zalanych jest wodą, więc zwiedzanie systemu sztolni odbywa się również łodziami, dając niezapomniane wrażenia.

Trzecim etapem wycieczki była wizyta w Zamku Grodno. Zamek Grodno jest jednym z najbardziej malowniczo położonych zamków na Śląsku.Uczniowie mogli podziwiać piękną architekturę zamku, jego malownicze położenie oraz piękny Zalew Bystrzycki.

 

WYCIECZKA DO BYDGOSZCZY

W dniu 10 października 2018r. uczniowie z klasy 3tc oraz 3td i 2tc wzieli udział w wycieczce do Bydgoszczy. Bydgoszcz to miasto tajemnicze i nieodgadnione. Wielu ludzi twierdzi, iż przypomina Amsterdam i Wenecję. To skojarzenie wywołuje surowość ceglanych kamienic i spichlerzy zwróconych ku kanałom Brdy i Młynówki, nad którymi dominuje Bydgoska Opera. Nie chodzi tylko o podobieństwo architektoniczne, ale również klimat współczesnego miasta. W tym klimacie uczniowie ZSU wzięli udział w warsztatach wyrobu czekolady i poznali historię kakao. Ciekawym miejscem Bydgoszczy okazało się Muzeum Mydła i Brudu, gdzie uczniowie wysłuchali ciekawych historii o brudzie i wytwarzaniu  mydła.

 

„ŚWIĘTO ROWERU 2018”

W dniu 22 września uczniowie z klas: 1ta, 1tc, 2tc, 4ta, 4tc z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu uczestniczyli w rajdzie rowerowym „Święto Roweru 2018”, którego organizatorem był Zarząd Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim, Klub Turystyki Kolarskiej „Bicykl-1977”oraz Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim.
Celem imprezy było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i wybuchu Powstania Wielkopolskiego, popularyzacja roweru jako środka komunikacji rekreacji turystyki. Propagowanie ochrony środowiska naturalnego, propagowanie zasad zdrowego odżywiania oraz realizacja hasła: „Turystyka łączy pokolenia”.
Po pokonaniu 25 km trasy przebiegającej przez Lewkowiec, Rąbczyn, Przybysławice Jaskółki, Radłów uczniowie dojechali na metę rajdu do Szkoły Podstawowej Nr 6, gdzie odbywały się występy młodzieżowych zespołów muzycznych i tanecznych, konkursy, zawody sprawnościowe.

 

WYCIECZKA W BIESZCZADY

W dniach 24-27 kwietnia 2018r. odbyła się wycieczka w Bieszczady i w rejon Jeziora /Zalewu Solińskiego. Wzięło w niej udział 19 uczniów z klas 1tb,1tc, 2ta, 2tc, 2td, 2b. Program wycieczki obejmował szeroką edukację regionalną. Uczniowie zobaczyli słynny 700 letni Dąb Bartek, zdobyli zamki w Kamieńcu( zamek znany z „Zemsty” A.Fredry), ruiny średniowiecznego zamku Sobień w dolinie Sanu.Ważnym elementem wycieczki był kilkugodzinny rejs po Jeziorze Solińskim oraz wizyta u  pustelnika mieszkającego na „końcu świata” -Króla Włóczęgów Juliusza I. To ponad 90 letni pustelnik, w przeszłości podróżujący po świecie, który osiadł wiele lat temu nad Soliną, wyzbywając się wszystkich dóbr i żyjąc na krawędzi biologicznej egzystencji. Uczniowie mieli okazje wysłuchać wykładu o filozofii życia, zagrożeniach nuklearnych, wegetarianizmie. Podczas wycieczki nie mogło zabraknąć rajdu pieszego do innego bieszczadzkiego osadnika Krzysztofa Brossa. Uczniowie zostali bardzo ciepło przyjęci przez gospodarza, który opowiadał o swoich ponad 30 letnich zmaganiach z surowym życiem w Bieszczadach oraz perypetiami życiowymi. Innymi elementami wycieczki była podróż Bieszczadzką Kolejką Leśną, zwiedzanie zapory wodnej i hydroelektrowni w Solinie, zapory wodnej i jeziora w Myczkowcach, zdobycie ostańców skalnych o wysokości ponad 20 m-w rezerwacie Prządki czy zwiedzanie systemu jaskiń w Kielcach-na Kadzielni. Obowiązkowym elementem wycieczki było codzienne wieczorne ognisko, stojące na wysokim poziomie mecze w siatkówkę w bieszczadzkim krajobrazie, fantastyczna kuchnia regionalna gospodarzy, którzy nas gościli.

 

MASYW ŚLĘŻY

W dniu 12 kwietnia 2018r. uczniowie z klas: 1b, 2b, 2tc zdobywali szczyt Ślęży (718m n.p.m.).
Ślęża to magiczne miejsce. Kiedyś był górą druidów, potem mnichów, zbuntowanych innowierców, rabusiów. 12 kwietnia 2018r. zdobyli i opanowali ją uczniowie ZSU. W drodze na szczyt uczniowie podziwiali widoki z Wieżycy( 415m n.p.m.), obejrzeli Wieżę Bismarcka, pradawne rzeźby, wybudowany przez augustianów kościół, pozostałości po dawnym zamku piastowskim znajdujące się w podziemiach kościoła oraz piękną panoramę Dolnego Śląska.

 

KOPALNIA SOLI W KŁODAWIE

W dniu 28 marca 2018r odbyła się wycieczka turystyczno-krajoznawcza do Kopalni Soli w Kłodawie. W imprezie turystycznej wzięło udział 27 uczestników z klas 1 tb oraz 1c. Program wycieczki obejmował zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej w czynnej kopalni soli. Jest to najgłębsza w Europie i jedna z najgłębszych, podziemnych tras turystycznych na świecie udostepniona turystom.
Program zwiedzania obejmował prelekcję n/t historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (zjazd windą z prędkością 6 m/s pozostawia człowiekowi niezapomniane wrażenia), przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych. Obejrzenie wyeksploatowanych komór solnych. Możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego.

 

WYCIECZKA NA LODOWISKO

W dniu 7 lutego 2018 roku uczennice z klasy 1tb oraz 3c wraz z opiekunami aktywnie spędziły czas na Lodowisku w Ostrowie.
Dziewczęta miały okazję sprawdzić swoje umiejętności łyżwiarskie podczas dwugodzinnej jazdy, a były one bardzo zróżnicowane. Niektóre uczennice jeździły po tafli jak zawodowe łyżwiarki prezentując trudne ewolucje, inne stawiały pierwsze kroki i trudno im było rozstać się z „bandą”- oczywiście nie obyło się bez bliskich kontaktów z lodową taflą.

 

IX RAJD PIESZY "UROKI ZIMY"

W dniu 4 lutego 2018 roku uczniowie z klasy 1tb, 1tc, 1a, 3tb  uczestniczyli  w IX Rajdzie Turystycznym „Uroki Zimy” pod honorowym patronatem Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. inspektora Piotra Wilkowskiego i Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim bryg. Jacka Wiśniewskiego.
Celem rajdu była popularyzacja aktywnych form rekreacji i wypoczynku, popularyzacja historii i współczesności Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz przybliżenie młodzieży specyfiki pracy Policji i Straży Pożarnej. Na mecie rajdu na terenie ośrodka „ Borowianka” czekała na nas gorąca zupa, herbata, oraz przygotowane przez organizatorów konkursy oraz pokazy sprzętu policyjnego i strażackiego.

W konkursie wiedzy  o ruchu drogowym i Policji Natalia Pająk z klasy 1tb zajęła I miejsce.Gratulujemy

 

WYCIECZKA DO KOMPLEKSU WŁODARZ

W dniu 22 listopada 2017r. grupa 36 osób z klas 1tb i 1c, zwiedzała podziemne  sztolnie kompleksu „Riese” z czasów II wojny światowej– najbardziej tajemnicze obiekty tamtego okresu, położone w Górach Sowich. Program wycieczki obejmował ponadto: zwiedzanie Kościoła Pokoju w Swidnicy, zamku Grodno oraz Zalewu Bystrzyckiego.

 

WYCIECZKA DO TORUNIA

W dniu 26 października 2017r. najaktywniejsza część klasy 2tc i 2td wzięła udział w  wycieczce do Torunia. Wycieczka miała silny charakter przedmiotowy i dydaktyczny, związana była ściśle z geografią. Celem wycieczki było poznanie Torunia wraz z jego różnorodnymi walorami. Uczniowie wzięli udział w warsztatach wyrobu pierników, poznali metody, maszyny oraz historię produkcji w Toruniu. Kolejnym etapem wycieczki był pokaz multimedialny, interaktywny w Toruńskim Planetarium dotyczący powstania i budowy Wszechświata. Uzupełnieniem toruńskich atrakcji było poznanie Starego Miasta, Krzywej Wieży, Dworu Artusa, Ratusza Staromiejskiego, Domu M. Kopernika, Kościoła Mariackiego, Ruin zamku krzyżackiego. Dopełnieniem wycieczki było zwiedzanie romańskiego kościoła w Strzelnie-Rotundy św. Prokopa.

 

JESIENNA LEŚNICZÓWKA

W dniach 19-20 października 2017r., odbyła się wycieczka turystyczno-krajoznawcza do kwater myśliwskich, w okolicach wsi Zamość. Celem wycieczki było wieloaspektowe poznanie okolicy-pogranicza powiatu ostrowskiego i ostrzeszowskiego oraz realizacja celów dydaktycznych, wychowawczych.
Uczniowie mieli okazję poznać historię oraz losy mieszkańców Mikstatu i Kotłowa, którą w wspaniały sposób przedstawił burmistrz Mikstatu Pan Henryk Zieliński. Dopełnieniem spotkania, był spacer po najciekawszych miejscach miasta. Wycieczka wypełniona była rajdami pieszymi po okolicy, zawodami pontonowymi, sportowymi, wieczornym ogniskiem oraz prelekcją zaprzyjaźnionego leśniczego o specyfice pracy w leśnictwie.

O naszej wycieczce napisano również na stronie internetowej Miasta i Gminy Mikstat - tutaj link.


 

WYCIECZKA DO TEATRU

Dnia 12 października 2017r. w naszej szkole został zorganizowany  wyjazd do Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu na przedstawienie teatralne „ Noce i dnie ”.  Wzięli w nim udział uczniowie klas: 1 tb, 2 ta, 2 tc i 2 td.
Spektakl wyreżyserowany przez S. Majewskiego zaprezentowano na Scenie Kameralnej  teatru. Jest on adaptacją powieści pt. „ Noce i dnie” M. Dąbrowskiej.  Autorka  była wybitną pisarką związaną z Kaliszem i ziemią kaliską. Urodziła się i wychowała w Russowie pod Kaliszem, zdobywała edukację na kaliskiej pensji.
W tym mieście zwanym w powieści Kalińcem i w jego okolicy rozgrywa się akcja epickiej sagi przedstawiającej losy rodziny Niechciców od powstania styczniowego, aż po pierwsze dni I wojny światowej.
Adaptacja powieści M. Dąbrowskiej w reżyserii S. Majewskiego zbudowana została wokół jednego z wydarzeń powieści, kiedy to Celina Mroczkówna (Małgorzata Kałędkiewicz-Pawłowska), nauczycielka dzieci Niechciców, wyskoczyła przez okno. To, co dzieje się na scenie odniesione jest każdorazowo do tego faktu. Aktorzy snują opowieści, w których centrum znajduje się histeryczna, owładnięta paraliżującym ją lękiem, Barbara oraz jej mąż Bogumił.
Na tle zaprojektowanej przez K. Mazur scenerii przedstawiającej  podesty  porośnięte piankowym zbożem pojawiły się także  inne powieściowe postacie. Grały je młode aktorki: Izabela Beń (Michalina Ostrzeńska), Małgorzata Kałędkiewicz-Pawłowska (Teresa Kociełł, Celina Mroczkówna) i Magdalena Jaworska (Agnieszka Niechcicówna).
Symboliczna, ale monotonna sceneria niektórym z nas nie przypadła do gustu. Za to podobała nam się muzyka, efekty akustyczne i gra aktorów, doskonale wydobywających emocje powieściowych bohaterów. Naszym zdaniem spektakl jest ciekawy i godny polecenia.

 

SPŁYW KAJAKOWY

W dniu 04.10.2017 14 uczniów  ZSU po raz pierwszy wzięło udział w spływie kajakowym. Dzięki przychylności Pana Macieja Tarchalskiego właściciela Przystani Eskapada w Grabowie, udało się zorganizować imprezę turystyki kwalifikowanej. Po ostatnich opadach, rzeka Prosna czekała na nas z wysokim stanem i szybkim nurtem. Spływ kajakowy okazał się dla nas nie lada wyzwaniem. Pełni zapału ruszyliśmy z Grabowa. Przeszkody na rzece pokonywaliśmy na różne sposoby. Tak dotarliśmy do Giżyc, gdzie przy ognisku i pieczonej kiełbasce zbieraliśmy siły na drugi etap. Oczywiście w dalszym swoim nurcie Prosna nie pozwalała nam na odpoczynek. Kolejne przeszkody udało się jednak wszystkim pokonać i w komplecie pokonując 16 km. odcinek rzeki dopłynęliśmy do naszego celu w miejscowości Przystajnia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i zapału tym samym zapraszając do kolejnych wyzwań.

 

56 OGÓLNOPOLSKI RAJD „JESIEŃ CHOPINOWSKA”

W dniu 10 września 2017 roku uczniowie Naszej Szkoły z klas: 1tc,1b uczestniczyli w 56 Ogólnopolskim Rajdzie „Jesień Chopinowska”.
Celem rajdu było upamiętnienie pobytu Fryderyka Chopina w Antoninie, rozpowszechnienie walorów turystyczno-krajoznawczych Południowej Wielkopolski, stworzenie uczestnikom warunków czynnego wypoczynku i rekreacji oraz realizacja hasła Turystyka łączy pokolenia”.
Na metę rajdu, która znajdowała się na terenie parku pałacowego w Antoninie dojechaliśmy trasą rowerową przez Janków Przygodzki, Trzcieliny, Dębnice, Ludwików.
Uczestniczyliśmy w zabawach i grach rekreacyjno - sportowych pod hasłem „Mądra głowa do zabawy gotowa”.
Do Ostrowa wróciliśmy trasą wiodącą przez Ludwików Dębnice, Górecznik, Przygodzice Janków Przygodzki pokonując 44 kilometrową trasę rajdu.

 

„ŚWIĘTO ROWERU” EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

W dniu 23 września 2017 roku uczniowie z klasy 1tc i 2tb uczestniczyli w rajdzie rowerowym  „Święto Roweru” z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu, którego organizatorem był Zarząd Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim, Klub Turystyki Kolarskiej „Bicykl-1977”oraz Szkoła Podstawowa Nr 6.
Celem imprezy była popularyzacja roweru jako środka komunikacji, rekreacji, turystyki. Propagowanie ochrony środowiska naturalnego, propagowanie zasad zdrowego odżywiania realizacja hasła „Turystyka łączy pokolenia”.
Na trasę rajdu wiodącą Nas na Górecznik wyjechaliśmy spod Ratusza na Ostrowskim Rynku.
Po pokonaniu trasy rowerowej w scenerii deszczowej, przebiegającej przez Janków Przygodzki, Przygodzice, Górecznik, Pardalin, Osiedle Zębców dojechaliśmy na metę rajdu do Szkoły Podstawowej Nr 6, gdzie odbywały się występy młodzieżowych zespołów muzycznych tanecznych, konkursy sprawnościowe.

 

WYCIECZKA W PIENINY

W dniach 10-12 maja 2017r. odbyła się wycieczka turystyczno-krajoznawcza na Podhale, w Pieniny. W imprezie turystycznej wzięli udział najaktywniejsi uczniowie z klas:1td, 1tc, 2a, 2td Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim.
Program wycieczki obejmował zwiedzanie Krakowa: Zamku na Wawelu, Starego Miasta, murów obronnych wraz z Barbakanem oraz Kościoła Mariackiego, spływ Dunajcem, wejście na najwyższy szczyt Pienin- Trzy Korony, zwiedzanie zamku w Niedzicy oraz unikalnego zabytku wpisanego do rejestru UNESCO- drewnianego kościółka w Dębnie Podhalańskim.
Uczniowie mieli okazję poznać walory jednego z najpiękniejszych regionów Polski-Podhala.
Nocleg nad brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego z widokiem na Tatry dopełniał całości wycieczki. Uczniowie wykazali się dobrymi humorami, organizacją oraz przezwyciężyli wiele trudności i przeciwności losu.

 

WYCIECZKA DO KARPACZA 2017

W dniach 19-21 kwietnia 2017r odbyła się wycieczka turystyczno-krajoznawcza w Karkonosze i Rudawy Janowickie. W wycieczce wzieła udział najaktywniejsza część klasy 1a.
Program imprezy obejmował zwiedzanie Zamku Bolków, trasę pieszą nad Kolorowymi Jeziorkami, zdobycie malowniczego szczytu Rudaw Janowickich -Sokolika, wejście na Śnieżkę, zwiedzanie Karpacza, poznanie tajemnic Kopalni Uranu w Kowarach. Zaplanowane cele udało się zrealizować i dotrzeć na wysokość ok 1300 m n.p.m.
Przeszkodą podczas zdobywania Śnieżki, okazała się zimowa pogoda i 70 cm pokrywa śnieżna.
Uczniowie klasy 1a wykazali się hartem ducha i wspaniałymi humorami, wędrując po Karkonoszach i Rudawach Janowickich w śniegu i mrozie. Piękne widoki zaśnieżonych szczytów rekompensowały wszelkie niedogodności wędrówki.

 

Copyright (c) 2019 ZSU
Zaloguj